דלג לתוכן כפתור לפתיחת תפריט נגישות

תפריט נגישות

הצהרת נגישות

עובדים בשיתוף עם קופות החולים
  • מדרסים קופת חולים כללית
  • מדרסים קופת חולים מאוחדת
6 בעיות שכיחות בכף הרגל ופתרון אחד לכולן

6 בעיות שכיחות בכף הרגל ופתרון אחד לכולן

כמעט כל אחד מאתנו בשלב כזה או אחר בחייו יסבול מכאבים בכף הרגל. על מנת להתמודד עם כאבים אלו, נציג בפניכם במאמר זה מהן הבעיות הנפוצות ביותר ומהן דרכי הפתרון האפשריות.

מספר רב של גורמים יכולים להוביל לכאבים בכפות הרגליים. הגורם השכיח ביותר הינו עומס על כפות הרגליים והפתרון היעיל ביותר הנו שימוש במדרסים אורטופדיים, כפי שיפרט בהמשך רועי קגן, המומחה של Kagan FootXpert.

מעוניינים גם בפתרון לבעיות בכף הרגל? מלאו את הטופס ונציגנו יחזור אליכם בהקדם

בכתבה זו היכרות קצרה עם מאפייני הבעיות הנפוצות, אשר יכולה לסייע בהתאמת מדרסים אורטופדיים ולמנוע נזקים בלתי הפיכים:

  1. עומס יתר –

עומס יתר עלול להיגרם בקרב ספורטאים או חיילים שעוסקים בריצות אינטנסיביות ו/או משתתפים במסעות ארוכים. עומס יתר יכול גם להתפתח בקרב נשים הנועלות נעלי עקב או נעליים שאינן מתאימות. כך גם אצל אנשים עם משקל עודף, בעיות מבניות בכף הרגל ובעלי בעיות תפקודיות של כף הרגל ועוד. עומס יתר אף יכול להוביל לבעיות הנפוצות המפורטות מטה.

 

  1. נקע בקרסול –

נקיעת קרסול היא מהפציעות הנפוצות ביותר המתרחשות אצל ספורטאים נשים וגברים. המשמעות של נקע בקרסול היא נזק לרצועות במפרק הקרסול, כאשר רמת הנזק יכולה לנוע בין מתיחה, קרע חלקי או קרע מלא של הרצועות. קרסול נקוע שאינו מטופל ומשוקם היטב עלול לפתח חוסר יציבות ולגרום לבעיות כרוניות. התסמינים הינם נפיחות, כאבים, קושי בתנועה, שטפי דם ועוד.

 

  1. כף רגל שטוחה 

כף רגל שטוחה  זו הבעיה המבנית השכיחה ביותר. מדובר בבעיה שיכולה להתחיל מגיל צעיר ולהתפתח או להחמיר עם השנים. כף רגל שטוחה מוגבלת ביכולתה לבלום זעזועים ולעזור בהנעת הגוף. התסמינים של כף רגל שטוחה הינם מאד מגוונים ויכולים לכלול כאבים ומגבלה מקומית בכף הרגל, נפיחות מקומית ופציעות של שרירים ומפרקים מרוחקים כדוגמת ברכיים, ירכיים ועוד.

 

  1. יבלות 

יבלת זו בעיה מאד נפוצה הנגרמת לרוב על ידי נעילת נעליים לא מתאימות, אך יכולה להיגרם גם לעיתים בעקבות זיהום נגיפי בעור. גם עומס יתר הנובע מהליכה או ריצה עלול לבוא לידי ביטוי בדמות הופעת יבלות. שלב מקדים ליבלת עלול להיות שלפוחית המכילה נוזל שקוף או מוגלתי. כאשר הן מתפתחות בכל מקום אחר מלבד על פני סוליית כף הרגל יבלות ויראליות עשויות להוות גורם מטריד מבחינה אסטטית, אך התפתחותן על סוליית כף הרגל עלולה לגרום לכאבים.

 

  1. דורבן 

דורבן, או כפי שהתופעה קרויה בעברית דלקת בחתולית הכפית (Plantar Fasciitis), היא תופעה שמתאפיינת בפגיעה ברקמת החיבור התומכת בכף הרגל. לעיתים יתפתח בנוסף לפגיעה ברקמת החיבור גם חוד גרמי באזור העקב ומכאן השם דורבן. עומס יתר, בעיות מבניות ו/או תפקודיות בכפות הרגליים עלולים לגרום לתופעה. התסמינים האופייניים לדורבן הינם כאבים בכף הרגל שעמידה, הליכה או כל פעילות אחרת המערבת נשיאת משקל, גורמת להחמרתם. מומלץ להשתמש עם מדרסים לדורבן למנוע את התופעה.

  1. דלקת בגיד אכילס –

גיד אכילס המצוי בחלקו האחורי של כף הרגל הוא הגיד הגדול בגוף האדם. למרות חוזקו המרשים, גם הוא חשוף לדלקות ופציעות עקב עומסי יתר וחבלה. הכאב כתוצאה מדלקת בגיד אכילס יכול להיות חריף ומשתק, בעיקר בבוקר עם תחילת התנועה או לאחר ישיבה ממושכת. קשה לרפא דלקת בגיד אכילס; אחת הסיבות לכך היא העובדה שקשה לשכנע ספורטאים שבמצב הזה חשוב לאפשר לגיד מנוחה. התסמינים תלויים בסוג הנזק וחומרתו; במקרה של מתיחה של הגיד, ההתפתחות הדלקתית, הכאבים ומגבלות התנועה שנלווים לה עשויים לקחת גם מספר שעות מרגע הפציעה. כשמדובר בקרע של הגיד, אתם צפויים לחוות כאב חד בחלק האחורי של הרגל באזור הפגיעה ומגבלת תנועה קשה.

 

הפתרון המשותף לבעיות הנפוצות: מדרסים!

ניתן להקל ואף למנוע את הבעיות שנמנו מעלה ובעיות רבות נוספות באמצעות מדרסים בהתאמה אישית. מדרסים בהתאמה אישית משפרים את חלוקת העומס על כף הרגל והיציבה, ובכך מונעים נקע, עוזרים למנוע שלפוחיות ויבלות, משפרים את זרימת הדם ועוד. תהליכים אלו אף מסייעים לזירוז תהליך ההחלמה הטבעית של הגוף כאשר אדם סובל מבעיות נפוצות אלו.

רועי קגן, המומחה של Kagan FootXpert, יסייע לכם באבחון הבעיה והתאמת המדרס המושלם עבורכם על ידי בדיקה באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת ביותר.

קבעו תור עוד היום להתאמת מדרס מותאם אישית על ידי המומחה אצלנו ב Kagan FootXpert במעבדת ההליכה מהמתקדמות בארץ.

לתאום חייגו 09-9770555 או לחצו כאן ליצירת קשר

שתפו את המידע

אנחנו מתחייבים ! אם לא תהיו מרוצים, כספכם יוחזר במלואו !

קבעו תור עוד היום להתאמת מדרס מותאם אישית על ידי המומחה אצלנו ב Kagan FootXpert במעבדת ההליכה מהמתקדמות בארץ.

לתאום חייגו 09-9770555.

קבעו תור עוד היום לפגישת אבחון אישית ללא התחייבות

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם